WYBÓR ZLEWOZMYWAKA

Na rynku dostępna jest szeroka gama zlewów kuchennych. Przystępując do zakupu od razu nasuwa się pytanie: który wybrać? Na pewno zlewozmywak musi być wygodny w użytkowaniu. Zadbajmy także o to aby był dopasowany do wystroju naszego wnętrza.

Rodzaje zlewozmywaków granitowych

Zlewozmywaki możemy podzielić na:

  • jednokomorowe,
  • półtorakomorowe,
  • dwukomorowe.

Zlewozmywak granitowy jednokomorowyZlewozmywak granitowy półtorakomorowyZlewozmywak granitowy dwukomorowy

Zlewy mogą posiadać ociekacz lub/oraz komorę pomocniczą albo nie posiadać żadnych dodatkowych elementów. Funkcjonalność ociekaczy i komór nie podlega dyskusji, elementy te zastępują nam półki do suszenia naczyń oraz ułatwiają mycie warzyw i owoców. Są nieocenione przy przygotowywaniu codziennych posiłków i pozostałych pracach wykonywanych w kuchni.

Wybór zlewu powinien się oprzeć na odpowiedzi na dwa zasadnicze pytania: czy nasza kuchnia jest duża i ile czasu spędzamy w niej przygotowując posiłki?

W przypadku gdy posiadamy dużą kuchnię swobodnie możemy pozwolić sobie na zlew dwukomorowy z dodatkowymi elementami, nawet jeśli obecnie nie jesteśmy pasjonatami gotowania, wygodę i funkcjonalność w użytkowaniu docenimy z czasem. Jednakże w większości przypadków nasza kuchnia to nie salon i zmuszeni jesteśmy optymalnie wykorzystać każdy centymetr przestrzeni. Dlatego jeśli nie gościmy w kuchni zbyt często postawmy na zlew jednokomorowy, w przypadku gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami zlewozmywarki, zyskamy przestrzeń roboczą wokół zlewu.

Zlewozmywaki granitowe z ociekaczem

Z kolei jeśli lubimy gotować a przestrzeni mamy nie za wiele możemy pomyśleć o zlewie jedno lub dwukomorowym z ociekaczem i/lub komorą pomocniczą. Przestrzeń zabrana pod duży zlew będzie odzyskana w postaci odpowiedniego wykorzystania komór zlewu i miejsca wokół niego jako przedłużenie blatu. Pamiętajmy, że na rynku dostępnych jest wiele elementów takich jak deski do krojenia, tacki, kosze czy miski ociekowe nakładane na zlewozmywaki, ułatwiające przygotowywanie posiłków na małych przestrzeniach roboczych. Warto o tym pomyśleć. Wygoda i swoboda gotowania warunkuje nam przyjemność spędzania czasu w kuchni.

Zlewozmywak granitowy z ociekaczem

Oferowane na rynku zlewozmywaki mogą mieć różne kształty, kolory i faktury w zależności z jakiego materiału są wyprodukowane. Dzięki tak bogatej ofercie możecie znaleźć idealny zlewozmywak do swojej kuchni.

Producenci oferują nam:

  • zlewozmywaki ze stali nierdzewnej,
  • zlewozmywaki granitowe,
  • zlewozmywaki emaliowane,
  • zlewozmywaki ceramiczne.

W naszym sklepie posiadamy bogatą ofertę zlewozmywaków granitowych firmy PRIMAGRAN występujących w wielu kolorach, co znacznie ułatwia dobór tego elementu wyposażenia kuchni do aranżacji całego wnętrza.

W zależności od rodzaju montażu rozróżniamy zlewy:

  • nakładane,
  • wpuszczane.

Planując układ kuchni dobrze jest pamiętać o tym, aby zlewozmywak znalazł się pomiędzy kuchenką a lodówką i został oddzielony blatem. Uzyskamy w ten sposób prawidłowy przebieg pracy przy przygotowywaniu posiłków jak i komfort ruchu.

Przy wyborze zlewu nie można zapomnieć o baterii. Może być ona dostępna w komplecie razem ze zlewozmywakiem lub musimy ja dobrać osobno. Przy doborze baterii zastanówmy się jaka będzie odpowiednia dla nas, zapoznajmy się z kształtami, wielkościami, kolorami aby wybrać taki model, który umili i ułatwi nam korzystanie z kuchni i pozwoli w pełni wykorzystać możliwości naszego zlewozmywaka.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl