Twojej łazience brakuje nowoczesności, twierdzisz, że jest mało atrakcyjna? Można łatwo to zmienić – wystarczy wypełnić ją wyrazistymi akcentami. Dla laika niezauważalne są różnice w kurkach, nakrętkach, głowicach czy kształcie baterii, ale bystre oko miłośnika wnętrz dostrzeże każdy szczegół, dlatego warto wybrać baterie bogate technologicznie i niezawodnie funkcjonujące. Fantastyczne pomysły, które podsyła nam producent nie tylko tworzą oryginalną przestrzeń, ale zaskakują nowymi, praktycznymi rozwiązaniami. Zanim zaplanujesz remont łazienki – zainspiruj się i dowiedz więcej o bateriach wannowych. Z ich zakupem też nie będziesz miał problemu, dobrze zaopatrzony sklep internetowy pozwoli zaoszczędzić czas, którego podczas remontu zawsze brakuje.
Praktyczne zastosowanie baterii wannowych
Baterie mają za zadanie nie tylko zdobienie łazienki, powinny także spełniać nasze wymagania praktyczne. Dzisiaj przyjrzymy się bateriom wannowym. Dlaczego? – Bo wanna wraca do łask i to w wielkim stylu. Coraz częściej mówi się o urządzaniu w domu czy apartamencie luksusowej łazienki, pokoju kąpielowego połączonego z sypialnią. Wybór pięknej wanny to jedno, ale wybór odpowiednich baterii wannowych to drugie. Powinny nie tylko spełniać walory estetyczne, ale także spełniać wszystkie oczekiwane przez nas wymagania komfortowego korzystania i jakości przez długie lata. Idealna bateria powinna pasować do kształtu wanny oraz jej usytuowania we wnętrzu. Zanim skupimy się czysto estetycznych walorach, kolorze baterii, powinniśmy poznać główne kryterium jej wyboru, czyli sposób montażu. Czy zdecydujemy się na te montowane w ścianie, czy może na stojące?
Baterie wannowe stojące - wady i zalety
Ogromnym plusem baterii wannowych wolnostojących są różnorodne i ciekawe kształty oraz sam sposób montażu niewymagający obudowywania. Dają poczucie luksusu, oryginalności i przykuwają wzrok. Sam ich kształt i umiejscowienie pośrodku lub w rogu wnętrza powoduje, że przestrzeń łazienkowa staje się lekka, dodają szyku i elegancji. Baterie szlachetnie połyskujące lub granitowe, np. czarne, idealnie wpasują się w łazienki w stylu vintage i glamour. Niestety tego rodzaju baterie nie sprawdzą się w małych pomieszczeniach. Kiedy zdecydujemy się na baterię stojącą, tzw. z podłogi, będziemy potrzebować większej przestrzeni i więcej czasu na czyszczenie, gdyż cały mechanizm znajduje się na wierzchu, najczęściej w widocznym miejscu.
Baterie wannowe ścienne - wady i zalety
Nowoczesne w kształcie baterie wannowe ścienne podłączane są bezpośrednio do instalacji wodnej, a to oznacza, że nie musisz kuć ściany i glazury, gdy chcesz je zamontować czy wymienić. Inaczej jest w przypadku baterii podtynkowych, – czyli montowanych w ścianie pod tynkiem. Tego typu bateria wprowadza do łazienki bardzo modny minimalistyczny trend i elegancję – na zewnątrz widoczna jest tylko bateria z maskownicą. Zaletą jest na pewno fakt, że ukryte w ścianie elementy nie są narażone na uszkodzenia mechaniczne, nie wymagają czyszczenia i chronione są przed wilgocią. Niestety mają też wady – wyższy koszt od tradycyjnych modeli, czasochłonny montaż wymagający odpowiednio przygotowanego miejsca w ścianie, a czasem zakupu dodatkowych elementów hydraulicznych. Dlatego to zwłaszcza w nowo powstałych budynkach, lub pomieszczeniach po gruntownym remoncie montuje się baterie podtynkowe. W przypadku nawet małej usterki dotarcie do „wnętrza” instalacji może również okazać się czasochłonnym wyzwaniem. Jeśli zastosujesz w swojej łazience bardzo praktyczne rozwiązanie, czyli połączenie prysznica i wanny, polecamy baterię wannową 3-otworową, posiadającą przełącznik wanna/natrysk. Pamiętajmy także, że baterie wymagają czyszczenia. Łatwiej poradzimy sobie z baterią o prostym kształcie i dodatkowo pokrytą powłoką chroniącą przed smugami, odciskami palców, a nawet zarysowaniami.