Czyszczenie i pielęgnacja

Aby nasze zlewozmywaki i baterie zachowały długo ładny wygląd i stanowiły efektowny wystrój wnętrza powinniśmy postawić na regularność ich pielęgnacji.

Obecnie produkowane zlewozmywaki są odporne na codzienne intensywne użytkowanie, wysokie temperatury, używane środki chemiczne i nie ulegają przebarwieniom. Jednakże każda czynność wpływa na ich wygląd i pozostawia po sobie ślady.

Dlatego warto zastosować dwie zasady:

  • regularnie czyścić zlewozmywak po każdym użyciu
  • konserwować jego powierzchnię stosując do tego odpowiednie środki

Codzienne mycie zlewu (nawet płynem do mycia naczyń) pozwoli usunąć lekkie zabrudzenia i uniknąć zacieków. Konserwacja zlewu odpowiednim preparatem zapobiegnie wnikaniu zabrudzeń w strukturę materiału i odbarwianiu powierzchni zlewozmywaka oraz pozwoli na zamaskowanie powstałych zarysowań.

Profesjonalne preparaty do mycia i pielęgnacji możemy podzielić na:

  • środki do pielęgnacji baterii i zlewozmywaków
  • impregnaty

W zależności czy posiadamy zlewozmywak stalowy, granitowy czy ceramiczny dobierzmy do niego odpowiednie środki pielęgnacyjne i stosujemy je regularnie. Wystarczy, że codziennie lub co drugi dzień przemyjemy zlewozmywak środkiem myjącym a raz w tygodniu (raz na dwa tygodnie) zastosujemy impregnat. Zapobiegnie to w przyszłości konieczności użycia silnych środków chemicznych i pozwoli nam na długo cieszyć się zadbanym i czystym zlewem.

PŁYNY DO MYCIA ZLEWOZMYWAKÓW GRANITOWYCH

Płyn do mycia zlewozmywaków granitowych

NanoCalc
Preparat do codziennego mycia i pielęgnacji baterii, ceramiki sanitarnej i kabin natryskowych usuwający kamień, zabrudzenia i osady.
Zastosowanie: preparat nanieść na powierzchnię i zostawić na 2-3 min., następnie za pomocą gąbki lub miękkiej szmatki zetrzeć zanieczyszczenia, spłukać dużą ilością wody. Przy powierzchniach bardzo zakamieniałych pozostawić na powierzchni na kilkadziesiąt minut.
NanoPuri
Preparat do pielęgnacji zlewozmywaków granitowych i innych wodoodpornych powierzchni z kamienia usuwający tłuste i oleiste zabrudzenia.
Zastosowanie: preparat należy rozprowadzić na powierzchni i pozostawić na 2-5 min., następnie za pomocą gąbki przetrzeć i spłukać wodą. Czynność powtarzać co 1-2 tyg. w połączeniu z preparatem NanoGran.
NanoForno
Profesjonalny preparat do czyszczenia kominków, grilli i piekarników usuwający tłuszcz oraz zapieczone zabrudzenia.
Zastosowanie: środek nanieść na powierzchnię, odczekać kilka minut i szorować za pomocą gąbki, następnie spłukać dużą ilością wody. Przy wykonywaniu czynności używać środków ochrony rąk. Stosować na zimnych powierzchniach i w pomieszczeniach silnie wentylowanych.

IMPREGNATY do zlewów granitowych

Impregnat do zlewów granitowych

NanoCristal
Preparat do impregnacji kabin ceramiki sanitarnej.
Zastosowanie: po użyciu środka NanoCalc nanieść preparat NanoCristal na suchą i czystą powierzchnię, następnie szybko wypolerować impregnowany obszar za pomocą miękkiej szmatki lub ręcznika papierowego. Preparat tworzy powłokę hydrofobową, która utrzymuje się ok. 2-3 tyg. i zapobiega ponownemu osadzaniu się brudu i kamienia.
NanoGran
Preparat do impregnacji zlewozmywaków granitowych i innych wyrobów z kamienia.
Zastosowanie: po użyciu środka NanoPuri preparat NanoGran rozprowadzić na suchą powierzchnię i odczekać ok. 10 min., następnie za pomocą suchej ściereczki lub ręcznika papierowego wypolerować obszar. Czynność powtarzać co 1-2 tyg. w połączeniu z preparatem NanoPuri. Po tych zabiegach zlewozmywak wystarczy wyłącznie spłukać wodą po każdorazowym użyciu.
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl